Cała Polska czyta dzieciom i świetlica też

Witam cię kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie, witam!
Bo po to przecież jestem,
Żebyś mnie ujął w dłonie i czytał!

/Edward Szymański/

Ubiegły tydzień w szkolnej świetlicy przebiegał pod hasłem książki i czytelnictwa. Prowadziliśmy na ten temat rozmowy oraz odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, ale przede wszystkim czytaliśmy książki.  Wykonaliśmy także prace plastyczne związane z książką, a były to zakładki oraz ilustracje do ulubionej książki. Spróbowaliśmy stworzyć także wspólną książkę w wersji XL na zwoju papieru. Podczas zajęć świetlicowych sprawdzaliśmy naszą wiedzę o literaturze dziecięcej w quizach na Wordwallu, a najodważniejsi spróbowali sił w recytacji wierszy. W wolnym czasie oglądaliśmy adaptacje filmowe znanych baśni. Najwięcej emocji wzbudziły krótkie inscenizacje wybranych tekstów literatury dziecięcej z wykorzystaniem kostiumów i elementów scenografii. Wszyscy już teraz wiemy, jak ważne jest czytanie i jaką rolę spełnia książka.