DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

Wszyscy kochają misie, a dzieci na pewno. Obchodzony w dniu 25 listopada, Światowy Dzień Pluszowego Misia był okazją do kolejnego spotkania z książką i biblioteką. Tym razem tematyka lektur nie mogła być inna, jak tylko „misiowa”.

Wspólnie wyszukaliśmy na półkach szkolnej biblioteki wszystkie książki o misiach i przystąpiliśmy do czytelniczej zabawy. Były „misiowe zgaduj – zgadule”, czytanie wybranych fragmentów książek, poruszyliśmy także temat adaptacji filmowych. Nie mogło wśród bohaterów zabraknąć Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Coralgola czy Misia Paddingtona. Dzieci na spotkanie z „misiową książką” przyniosły oczywiście pluszowe maskotki. Na koniec spotkania były pamiątkowe zdjęcia z książkami, misiami i „misiową fotobudką” oraz zaśpiewaliśmy „misiowe piosenki”. Najmłodsi czytelnicy przekonali się, że z książką można spędzić miło i wesoło czas.