PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 28 października 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych  na czytelnika biblioteki. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, odgadywali baśniowe zagadki, a także mogli wykazać się znajomością poezji dziecięcej. Uczniowie rozwiązywali czytelnicze quizy, a niektórzy z nich pochwalili się nawet swoją umiejętnością czytania. Podczas dyskusji dzieci wspólnie ustaliły kodeks postępowania z książką. Impreza czytelnicza zakończyła się uroczystym przyrzeczeniem. Jużjako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.