DZIEŃ KROPKI

16 września 2019 r. uczniowie  klas 1a i 2a obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.  Z tej okazji uczestniczyli w wielu ciekawych lekcjach z kropkami w tle, które są symbolem talentów.

W ramach tego święta uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe. Dzieci sprawdzały, ile kropek potrzeba do poprawnego zbudowania wypowiedzi albo na ile sposobów ludzie, posługujący się językiem angielskim,  określają Kropkę. Odbyła się też projekcja filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt.„Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. Podczas lekcji plastyki uczniowie malowali kolorowe kropki, a na muzyce śpiewali piosenkę o Vashti. Nie zabrakło łamigłówek i zagadek matematycznych.

Uczniowie kreślili również kolorowe koła o większych i mniejszych promieniach, wypisywali na nich swoje talenty. Te symboliczne papierowe kropki miały przypomnieć wszystkim o talentach, kóre  powinni rozwijać.