Wycieczka do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

W dniach 12 i 13 lutego 2020 r. uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej nr 4 w Dębicy byli na wycieczce w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego. Mieli okazję oglądnąć  spektakl wg książki Janusza Korczaka pt. ,,Król Maciuś Pierwszy". Po obejrzeniu przedstawienia  wzięli udział w lekcji teatralnej, która okazała się niebywałą atrakcją.

Celem tego spotkania było ukazanie innego, magicznego świata przedstawień teatralnych, który funkcjonuje za kulisami.  Uczniowie, będąc widzami, uważnie śledzili akcję spektaklu i razem z głównym bohaterem przeżywali jego przygody.  Dopełnieniem pełnego odbioru sztuki teatralnej był udział w lekcji teatralnej. Dzieci mogły podziwiać magiczny świat reflektorów, rekwizytów i ruchomych dekoracji. Kontakt z aktorami,  światłem, ruchem i muzyką pozostawił u małych widzów niezapomniane wrażenia.