Wystawa książki historycznej

Z okazji Święta Niepodległości w świetlicy została zorganizowana wystawa, na której zaprezentowano książki ze szkolnej biblioteki związane z naszymi symbolami narodowymi, przedstawiające najważniejsze wydarzenia historyczne, sławnych Polaków, tradycję i kulturę Polski.

Lekcja biblioteczna, towarzysząca wystawie miała na celu przybliżyć dzieciom trudną, pełną wzlotów i upadków historię naszej Ojczyzny. Podczas pogawędki dzieci poznały także sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie ze szczególnym zainteresowaniem przeglądali wydawnictwa obrazujące przemiany godła polskiego i historię umundurowania. Mogli przekonać się, jak wiele jest różnorodnych źródeł informacji, z których czerpiemy wiedzę historyczną, począwszy od encyklopedii, słowników, albumów, atlasów, multimediów, a kończąc na komiksie. Spotkanie biblioteczne dało nie tylko możliwość podziwiania ciekawych eksponatów książkowych, ale przede wszystkim uzupełnienia wiedzy historyczno-patriotycznej.