„Cuda, cuda ogłaszają…”

W Dzień Objawienia Pańskiego po raz siódmy Orszak  Trzech  Króli przeszedł ulicami Dębicy.  Uczestniczyli w nim uczniowie klas: 4a, 5b, 6a, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Po nabożeństwie, odprawionym w kościele pw. Ducha Świętego, w barwnym pochodzie pomaszerowały tłumy mieszkańców naszego miasta i powiatu dębickiego. W pięciu krótkich scenach, odegranych na trasie orszaku, aktorzy odnieśli  się do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Trasa prowadziła ulicami: Krakowską, Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Dbałość organizatorów o to, aby przekaz był wierny tradycji sprawiła, że uczestnicy Orszaku Trzech Króli mogli przenieść się choć na chwilę w tamte odległe czasy… W scenariuszu nie zabrakło również akcentów humorystycznych. Gdy Trzej Królowie oddali już pokłon nowonarodzonemu Jezusowi,  Starosta Dębicki, Burmistrz Dębicy  oraz Proboszcz Parafii  pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy złożyli  zebranym świąteczne życzenia.

Organizatorami  wydarzenia było: Starostwo Powiatowe w Dębicy przy wsparciu  Urzędu Miejskiego, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

Autorzy scenariusza, aktorzy, sponsorzy i organizatorzy VII Orszaku Trzech Króli spotkali się 28 stycznia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy, by podsumować tegoroczne jasełka. Pośród zaproszonych gości znaleźli się reprezentanci naszej szkoły, którzy odebrali podziękowania i upominki z rąk Pana Starosty Piotra Chęćka i Wicestarosty Adama Pieniążka.

Za zaproszenie i upominki serdecznie dziękujemy!