Bezpieczeństwo pierwszoklasistów z Akademią Puchatka

W  drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 klasy I a  i I b dołączyły do realizacji ogólnopolskiego  programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń podczas codziennej aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Pierwszy okres nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. To rozpoczęcie wielkiej przygody, która z jednej strony wiąże się ze zdobywaniem nowych umiejętności, a z drugiej oznacza, że dziecko  staje się członkiem grupy rówieśniczej, w której nawiązuje się nowe znajomości. Dzieci wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, w jaki sposób zachować się  w trudnych sytuacjach.

Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć, a jednocześnie sprawdzeniem nabytej wiedzy i umiejętności będzie udział dzieci w ogólnopolskim  teście bezpieczeństwa.