Uczniowie klas IV - VIII pracowali w ramach projektu "Zaloguj się do życia"

12 lutego 2020 r.  uczniowie  klas IV - VIII uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, biorącą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W ramach olimpiady przygotowali projekt „Zaloguj się do życia” objęty Patronatem Honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zajęcia te miały też na celu zwiększenie świadomości dotyczącej problemu hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści. Nasi uczniowie z zaciekawieniem oglądnęli prezentację multimedialną, z której  dowiedzieli się o skutkach nadużywania telefonów komórkowych. Poznali pojęcie  fonoholizmu, którego konsekwencjami są zaburzenia snu i odżywiania, wahania nastroju, bóle mięśni, depresja i stany lękowe. Uświadomili sobie, że nadużywanie telefonów prowadzi również do konfliktów z bliskimi, utraty przyjaciół.
W trakcie zajęć uczniowie uzmysłowili sobie  nie tylko zagrożenia płynące z nadużywania telefonów komórkowych, ale także  podkreślali korzyści płynące z ich używania. Wszyscy uczestnicy zajęć aktywie dyskutowali, odpowiadali na pytania, za które otrzymywali nagrody.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy powodzenia w dalszej realizacji projektu.