X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern“

17 grudnia 2019 uczennice naszej szkoły Anna Szelest z klasy 8a i Patrycja Babik z klasy 7a uczestniczyły w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern“ dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 10 szkół podstawowych z naszego powiatu. Tematyką konkursu były zwyczaje i tradycje w krajach niemieckiego obszaru językowego związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Zielonych Świątek, okresem adwentu czy karnawału.

Główną częścią finałowego spotkania był test, który sprawdzał umiejętność rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego, znajomość słownictwa związanego z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, okresem adwentu i karnawału oraz opanowanie materiału gramatycznego. W ocenianiu prac konkursowych brali udział nauczyciele języka niemieckiego ze szkół, które zgłosiły się do konkursu oraz germaniści ZSE w Dębicy.

Na zwycięzców i uczestników czekały atrakcyjne nagrody, upominki i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika” oraz Instytut Goethego w Krakowie.

Nasza uczennica Ania Szelest zajęła 4 miejsce, uzyskując wyróżnienie i cenny upominek.

Serdecznie gratulujemy Uśmiech