RÓB TO CO MOŻESZ, TYM CO POSIADASZ I TAM, GDZIE JESTEŚ"   Theodore Roosevelt

Samorząd uczniowski stanowi integralną część naszej szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie i wszyscy posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym. Niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią - Ty, Twoje koleżanki i koledzy – wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace !

CELE DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Samorząd Uczniowski realizuje  zadania zawarte w planie dydaktycznym  i profilaktyczno - wychowawczym naszej szkoły. Szczególny nacisk kładzie na:

1.Przygotowanie uczniów do twórczej działalności społecznej. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej. Podejmowanie działań na rzecz promowania szkoły.

2.Rozwijanie inicjatyw uczniowskich i angażowanie uczniów do czynnego udziału w organizacji życia społeczności szkolnej.

3.Kształtowanie prospołecznych postaw uczniów:

• osobistego zaangażowania i odpowiedzialności;
  • uwrażliwienia na potrzeby innych (akcje charytatywne);
  • patriotyzmu;
  • zdrowego i bezpiecznego stylu życia;
  • poszanowania elementarnych praw człowieka;
  • społecznej otwartości i tolerancji;
  • kulturalnego zachowania.

4. Rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, zacieśnianie więzi koleżeńskich, integracja.

5. Pielęgnowanie tradycji szkolnej i ceremoniału poprzez kształtowanie umiejętności projektowania i organizowania imprez szkolnych oraz uczenie godnego reprezentowania szkoły.

6. Prezentowanie przez uczniów swoich talentów, zdolności i zainteresowań

CAŁOROCZNE ZADANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Zebrania Samorządu Uczniowskiego - sprawy bieżące.
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Ogłoszenie nowego składu SU oraz opracowanie i zatwierdzenie planu działań na cały rok.
  • Ustalenie planu działań na cały rok.
  • Dbanie o estetykę szkoły.
  • Wykonywanie okolicznościowych dekoracji oraz aktualizowanie informacji na tablicy SU.
  • Współpraca w przygotowaniu aktualności na stronę internetową szkoły, dokumentacja fotograficzna ważnych wydarzeń szkolnych.
  • Radio uczniowskie – przekazywanie bieżących informacji przez radiowęzeł.
  • Udział w imprezach okolicznościowych i konkursach.
  • Organizowanie dyskotek szkolnych.
  • Dzień Edukacji Narodowej – życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.
  • Szkolne Mikołajki – mikołajkowe niespodzianki.
  • Przygotowanie kartek i życzeń świątecznych dla pracowników szkoły, władz miasta, placówek oświatowych, nauczycieli emerytów.
  • „Szkolne Walentynki” – poczta walentynkowa, kiermasz walentynkowy, dekoracje.
  • Dzień Otwarty Szkoły – promocja szkoły w środowisku lokalnym.
  • Pomoc w organizowaniu i udział w akcjach charytatywnych na terenie szkoły we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.
  • Promowanie kulturalnych i bezpiecznych zachowań oraz samopomocy koleżeńskiej w ramach współpracy z kołem wolontariuszy.
  • Pomoc w przygotowaniu szkolnej imprezy  „Piknik rodzinny”
  • Współpraca z nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły.