WYSTAWA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W szkolnej świetlicy została przygotowana  wystawa z okazji 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z książkami podejmującymi temat historii Polski i patriotyzmu.

Wszystkie zgromadzone materiały wystawowe pochodziły z księgozbioru biblioteki szkolnej. Ekspozycja uwzględniła wydawnictwa związane z naszymi symbolami narodowymi, przedstawiające najważniejsze wydarzenia historyczne, biografie sławnych Polaków, tradycję i kulturę Polski. Dzieci mogły przekonać się, jak wiele jest różnorodnych źródeł informacji, z których czerpiemy wiedzę historyczną, począwszy od encyklopedii, słowników, albumów, atlasów, leksykonów, multimediów, a kończąc na beletrystyce, komiksie i ulotkach informacyjnych. Spotkanie biblioteczne dało nie tylko możliwość podziwiania ciekawych eksponatów książkowych, ale przede wszystkim uzupełnienia wiedzy historyczno-patriotycznej. Oprócz literatury historycznej zaprezentowano dzieje naszego godła. Uczniowie mogli zobaczyć jak na przestrzeni wieków zmieniał się wizerunek orła białego.

Wystawa wpisuje się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa promującego księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.