NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - PROJEKT KLASY 3A

Uczniowie klasy 3a zapoznali się z życiem i twórczością Jana Brzechwy, by potem w grupach projektowych przystąpić do realizacji inscenizacji wiersza „Na straganie”.

Czekał ich ogrom pracy: nauka wiersza na pamięć, przygotowanie rekwizytów i strojów. Pomysłowość uczniów nie miała granic. Mali artyści wcielili się w role aktorów i zaprezentowali swój talent. W klasopracowni, w dzień prezentacji projektów pojawiły się: stragany, kosze z warzywami, „biedronkowe świeżaki” oraz warzywne kukiełki. Było kolorowo i wesoło. Dzieci udowodniły, że świat przedstawiony językiem poetyckim może wzbudzać radość i jednocześnie uczyć. Swój talent aktorski zaprezentowali także koleżankom i kolegom ze świetlicy szkolnej. Wiersz Brzechwy stał się dla nich inspiracją do czytania poezji i pięknej recytacji.