„CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI”. MODUŁ I „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” - PROJEKT KLASY 2A

W ramach I MODUŁU dzieci obejrzały film promujący projekt oraz wykonały gazetkę klasową, na której umieszczony został plakat projektu, a pod nią powstał Kącik Czytelniczy z własnoręcznie wykonanymi chmurkami –Tosiami.

W ustalonej kolejności, przygotowaliśmy lekturnik wraz z zaprojektowaniem i podpisaniem okładki. Uzupełniliśmy dane dotyczące wybranej lektury, czyli książki Łukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika". Narysowaliśmy ulubione przygody Kazika, a następnie przystąpiliśmy do projektowania i wykonania zakładek do książek o tematyce afrykańskiej, które były wręczone jako upominki dla rodziców.

Kolejnym naszym zadaniem było przygotowanie "Lektury w pudełku". Zgromadziliśmy przedmioty, które kojarzą się nieodłącznie z "Afryką Kazika" między innymi plecak, kompas, lupa, rower, mapa i zwierzątka, które bohater książki spotkał na swojej drodze. Zebrane skarby posłużyły do aranżacji naszych lekturowych pudełek. Zorganizowaliśmy także klasowy Dzień Postaci z Bajek w formie pokazu mody, który mogli zobaczyć uczniowie klas pierwszych.

Na koniec zapoznaliśmy się z mapą interaktywnego Miasta Zawodów - odkrywaliśmy i nazywaliśmy ukazujące się nam w mapie zawody. Następnie omówiliśmy wybrany, w drodze losowania, zawód instruktora nauki jazdy. Zapoznaliśmy się ze specyfiką jego pracy, uzupełniliśmy karty pracy z atrybutami oraz sporządziliśmy szkic samochodu nauki jazdy.

Wychowawca klasy 2A