GRA TERENOWA

W dniu 11 października pięcioosobowy zespół z klasy 8a wziął udział w grze terenowej „Tropem Ignacego Łukasiewicza”. Przedsięwzięcie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w ramach zadania „Oleum petroleum – Świet(l)na przyszłość za sprawą Ignacego Łukasiewicza”, z grantu Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu „Rozgrzewamy Polskie Serca”.

Celem  programu jest wspieranie działalności oświatowej i kulturalnej w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Konkurencje odbyły się w Parku Miejskim im. Skarbka-Borowskiego. Drużyny miały za zadanie między innymi przetłumaczyć list po angielsku, wyszukać hasła związane z dokonaniami naukowca, wykonać lampkę oliwną metodą domową, rozwiązać zadanie chemiczne oraz stworzyć wieżę gęstości. Gra terenowa była dużym wyzwaniem zarówno zręcznościowym, jak i intelektualnym, wymagającym od uczniów dużej kreatywności i wyobraźni.

Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły.

/źródło informacji: Urząd Miasta Dębica,
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy/