Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

WIRTUALNA BIBLIOTEKA ZAPRASZA

                     W zasobach internetowych możemy odnaleźć niezliczone sposoby pozyskania różnorodnej literatury. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Może właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zaprzyjaźnić się z książką. Jeśli w domowej biblioteczce nie możesz znaleźć interesującej Cię lektury, poniżej prezentujemy, tylko nieliczny wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków.

https://wolnelektury.pl/

To znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5570 tytułów, należących do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, i na bieżąco rozszerzana. Ebooki (opatrzone przypisami) są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także kilkaset audiobooków, czytanych przez znanych i lubianych aktorów m.in. takich jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany jest we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Zgromadzoną literaturę możemy wyszukiwać według motywu, autora, epoki, gatunku czy rodzaju. Pomocą w wyszukiwaniu haseł służy także rozbudowany indeks słów kluczowych.

https://lektury.gov.pl/

W zasobach platformy znajdziemy obecnie 700 bezpłatnych pozycji wybranych z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających. Z czasem baza ma być poszerzana o nowe pozycje. Lektury opatrzone są opisami, a dodatkowym atutem serwisu jest zbiór projektów szkolnych zrealizowanych w oparciu o znane utwory. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Jest to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dostępna jest możliwość pobrania książki w formacie EPUB, MOBI czy PDF, odczytanie jej online w przeglądarce lub pobranie za darmo w aplikacji Legimi, która jest partnerem projektu.

OFERTY FIRM:

Legimi

Usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak  i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

https://www.legimi.pl/blog/2020/03/ksiazki-za-darmo-dla-dzieci-i-mlodziezy-od-legimi-dolaczamy-do-projektu-terazczasnaczytanie/

Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca 2020r., ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych. https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/

 

Empik Premium bezpłatnie na 60 dni

https://news.empik.com/89232-empik-premium-na-60-dni-za-darmo-dla-wszystkich

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych  w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a, a także inne atrakcje.

Publio – darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.http://www.publio.pl/e-booki,darmowe.html