Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy
Projekt HOPE
W ramach współpracy z firmą Nutricia nasza szkoła pozyskała środki finansowe na realizację projektu HOPE.
Projekt ten zakładał połączenie działań renowacyjnych z edukacją ekologiczną, twórczym recyklingiem oraz zaangażowaniem uczniów w tworzenie przyjaznego i estetycznego miejsca. Dzięki pozyskanym środkom pomalowano ściany ekologicznymi farbami w jasnych kolorach. Stworzono kącik recyklingu i zieleni. Stare doniczki odrestaurowano poprzez owinięcie ich naturalnymi materiałami (lina, sznur). Niepotrzebny zużyty ręcznik zamieniono w oryginalne osłonki na doniczki. W ramach realizacji projektu zorganizowano warsztaty, podczas których uczniowie klasy 5b pocięli niepotrzebne t-shirty i techniką plecenia stworzyli kolorowy dywanik. Dzięki zaangażowaniu Mai Przystasz - powstał glob z nakrętek, który ozdobił ścianę i w wymowy sposób przypomina o problemie zanieczyszczenia planety plastikiem. Zaangażowanie i kreatywność uczniów pokazały, że pozornie niepotrzebne przedmioty mogą zyskać nową wartość.
Projekt HOPE mógł zostać zrealizowany dzięki współpracy z Panią Marceliną Przystasz, za co serdecznie dziękujemy.
Szkolny koordynator projektu A. R.
.png)