Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

Indiańska przygoda pierwszoklasistów

13 maja uczniowie klas 1a i 1b wybrali się wraz z opiekunami na wspaniałą i pełną przygód wycieczkę do wioski indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej.

Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji oraz niespodzianek. Na początku spotkali się z panem Dariuszem - przewodnikiem. Zaprosił ich do wigwamu na pogawędkę. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu i kulturze Indian z Ameryki Północnej, uczyli się indiańskiej pieśni oraz mogli obejrzeć różne przedmioty codziennego użytku między innymi: stroje indiańskie, broń, pióropusze, torby, sprzęty domowe, etniczne instrumenty, a także zabawki.
Następnie, pod czujnym okiem pań instruktorek, pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach na świeżym powietrzu.  Zadania nie były łatwe, ale sprawiły im wiele radości. Pokonywali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku i dmuchawki, rzucali włócznią do celu, wzięli także udział w rzutach na bizonie rogi, wyścigu węży i łowieniu ryb.  Po emocjonujących grach zręcznościowych przyszedł czas na odpoczynek i grillowane kiełbaski. Wzmocnieni posiłkiem ruszyli do wioski na zwiedzanie tipi i wspólne zabawy. Oczywiście to nie był koniec atrakcji, bo jeszcze czekały na nich warsztaty rękodzieła, malowanie twarzy i nauka indiańskiego tańca aligatora, który wprawił wszystkich w doskonały humor. 
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni musieli pożegnać to wyjątkowe miejsce. Zostały im piękne wspomnienia, zakupione indiańskie pamiątki oraz zdjęcia, które możecie obejrzeć poniżej w naszej galerii.