Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

21 maja trzy uczennice z klasy 8a wzięły udział w XX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Ochrona przyrody na Podkarpaciu – racjonalne gospodarowanie przestrzenią przyrodniczą, rolno – środowiskową i architekturą krajobrazu”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży szkół podstawowych idei ochrony środowiska naturalnego naszego województwa.

Wydarzenie zostało zorganizowanie przez ZSZ nr 2 im. E Kwiatkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy i odbyło się w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym w  Krynicy Zdroju. Konkurs był bardzo trudny, ale wiedza uczestników wyrównana. Po zakończeniu części konkursowej uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili wystawę owadów, poznali walory kulturowe, przyrodnicze i turystyczne regionu. Wyjazd był nie tylko okazją do napisania testu, ale też formą integracji z innymi uczestnikami z całego powiatu przy ognisku. Nie mogło zabraknąć też spaceru po krynickim deptaku, odwiedzenia pijalni i skosztowania leczniczych wód (tym razem była to Słotwinka).