Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

Wycieczka do Krynicy i Muszyny

24 maja uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Krynicy - Zdroju i Muszyny.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Deptaku Krynickim. Największą atrakcją okazał się wyjazd i zjazd kolejką linowo – terenową na Górę Parkową. Uczniowie mogli podziwiać piękne widoki, wypoczywać na łonie natury, korzystać z licznych atrakcji min. „Rajskich ślizgawek”. Duże wrażenie wywarła multimedialna ławeczka, na której można było posłuchać utworów operowych Jana Kiepury – dawnego mieszkańca tego uzdrowiska. Powodzeniem cieszył się również „Wehikuł Czasu”, dzięki któremu uczniowie przenieśli się w czasie, robiąc pamiątkowe zdjęcia. Następnym punktem wycieczki była Pijalnia Wód, w której uczniowie  podziwiali piękne egzotyczne rośliny oraz degustowali wody mineralne. Nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcia, zakup pamiątek oraz pyszne lody. Ostatnim punktem wycieczki były Ogrody Sensoryczne w Muszynie. Pobudzały one zmysły - węch, słuch, smak i dotyk. Podążając ścieżkami ogrodu uczniowie zapoznali się z wieloma gatunkami roślin i zwierząt. Po dotarciu na wieżę podziwiali piękne widoki Beskidu Sądeckiego i cały ogród z góry.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji, który na długo utkwi wszystkim w pamięci. Wycieczka była również doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych.