Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

W Wieliczce i Fly Parku

12 czerwca uczniowie klasy piątej i siódmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Kopalni Soli w Wieliczce  i „Fly Park’u” w Tarnowie.

 

W kopalni soli w Wieliczce uczniowie pokonali łącznie 715 schodów, był to dla nich niesamowity wyczyn. Mogli także podziwiać piękne podziemne krajobrazy, solankowe jeziora, a przede wszystkim Kaplicę św. Kingi. Była ozdobiona  zachwycającymi rzeźbami, płaskorzeźbami i żyrandolami wykonanymi z soli! Uczniowie poznali metody wydobywania soli stosowane w średniowieczu oraz te nowocześniejsze. Pod ziemią wychowankowie mogli doświadczyć niesamowitego mikroklimatu. Zrobiło to na nich niesamowite wrażenie.
Kolejnym punktem programu wycieczki był park trampolin w Tarnowie. „Fly Park” to miejsce, gdzie dobra zabawa łączy się z ruchem i aktywnością. Uczniowie korzystali z przeróżnych atrakcji: huśtanie się nad basenem wypełnionym gąbkami, ścianka wspinaczkowa, belka do pojedynków. Przede wszystkim całe mnóstwo trampolin pozwoliło na zdrowe spędzenie czasu zarówno z przyjaciółmi, jak i opiekunami wycieczki.