Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

SZKOLNY PIKNIK INTEGRACYJNY

6 czerwca społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, we współpracy z gronem nauczycielskim i dyrekcją szkoły, zorganizował piknik integracyjny pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również grupy zerówkowe z Przedszkoli Miejskich nr 7 oraz 9, aby mogły lepiej poczuć atmosferę naszej szkoły i zmniejszyć stres adaptacyjny we wrześniu – gdyż wielu z przybyłych przedszkolaków to nasi przyszli uczniowie. Dzięki temu spotkaniu środowiskowemu mogli uczestniczyć we wspólnych zabawach oraz poznać nowych kolegów i nauczycieli.

Atrakcji przygotowanych przez organizatorów było co niemiara. Pośrodku stanęła największa z nich – dmuchaniec, który przyciągał amatorów wszelakich ślizgów. Najdłuższa kolejka chętnych ustawiła się do stanowiska naszych szkolnych wizażystek, gdzie spod ich rąk wychodziły uśmiechnięte, barwne buźki oraz różnokolorowe warkoczyki. Po wymalowaniu twarzy w bajkowe wzory można było wziąć udział w zabawie z bańkami mydlanymi lub podpatrzeć, w jaki sposób można wyczarować różne kształty z podłużnych balonów. Dla wszystkich łasuchów czekała wata cukrowa oraz soczki i słodkie co nieco. Chętni uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych, prowadzonych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Dla uwiecznienia niezapomnianych chwil przygotowana została ścianka fotograficzna, gdzie można było zaszaleć ze swoim wizerunkiem. Były przedziwne okulary, kapelusze, bajeczne akcesoria, wszelakie uszy, wąsy i skrzydełka, tudzież hawajskie kwiaty i zabawne opaski.

Nasz piknik wspierały niezrównane Panie z Wodociągów Dębickich, które zadbały o dobre nawodnienie całej naszej gromady i częstowały spragnionych „Dębicką Kraniczanką” w postaci lemoniady z dodatkiem pysznych owoców i aromatycznej mięty. Jak na piknik szkolny przystało, nie zabrakło wodnych eksperymentów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoją obecnością zaszczycił naszą imprezę Prezes Zarządu Pan Jacek Gil.

Czerwiec to czas kiedy odliczamy dni do wakacji, więc na naszej imprezie pojawiła się tematyka z zakresu edukacji bezpieczeństwa. Służby mundurowe przeprowadziły interesujące pogadanki i pokazy. Można było przymierzyć strój strażaka, obejrzeć sprzęt strażacki, zasiąść za kierownicą wozu strażackiego, a także radiowozu i motocykla policyjnego. Natomiast pod kierunkiem nauczyciela edukacji  dla bezpieczeństwa i uczennic z klasy 8a przeprowadzany był instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.

Po piknikowym szaleństwie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie, odpoczywali na kocach, podjadając zdrowe przekąski na drugie śniadanie, tym razem na trawie.  Była to doskonała okazja do rozmów i spontanicznych zabaw. Nie zabrakło także miejsca na chwilę błogiego lenistwa i relaks, a wszystkim towarzyszył uśmiech i doskonały humor. Uwieńczeniem tego radosnego dnia była wspólnie zatańczona „Belgijka”.

Tak atrakcyjny i udany piknik nie odbyłby się bez pomocy oraz zaangażowania: 
Wodociągów Dębickich sp. z o.o., 
Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy, 
Komendy Powiatowej Policji w Dębicy
Firmy Mistyk Dębica. 

Serdecznie dziękujemy!!!embarassed