Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Już ślubowania nadszedł czas,
pierwszy egzamin na ucznia wasz.
Rodzice wasi, są tutaj z nami,
aby egzamin był dobrze zdany.

13 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W tak ważnym dniu najmłodszych uczniów wspierali rodzice, rodzeństwo, a także dziadkowie. Przed nimi stało nie lada wyzwanie – po raz pierwszy, przed tak dużą publicznością zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na salę gimnastyczną wkroczyli dumnym krokiem w rytmie Marszu Radeckiego i w humorystycznym programie artystycznym udowodnili, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był ich pierwszy szkolny egzamin, a uznanie widowni i gromkie brawa udowodniły, że zdali go na szóstkę.

Doniosłym momentem spotkania było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Czudecki. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Dębicy. Pod koniec uroczystości wszystkim dzieciom zostały wręczone pamiątkowe medale i dyplomy.

Po ceremonii uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Był to mile spędzony czas na wspólnej zabawie i przyjacielskich rozmowach.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu tak uroczystej oprawy tego wyjątkowego święta naszych pierwszoklasistów.

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji i filmików z tego wydarzenia.