BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W dniu 6 września 2019 r. pierwszoklasiści  naszej szkoły  wzięli udział w VIII edycji akcji  Miasta Dębica - „Bezpieczna droga do szkoły", zorganizowanej na stadionie przy ulicy Akademickiej. Głównym celem tej akcji była popularyzacja  zasad bezpiecznego zachowania na drodze i nie tylko pośród dzieci.

W tym dniu na najmłodszych czekała  moc atrakcji. Dzieci mogły porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawicielami wojsk obrony terytorialnej i pogotowia ratunkowego. Największym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy specjalistyczne różnych służb. Cały stadion zamienił się w wielki plac  zmagań z przepisami drogowymi.  Była to między innymi olbrzymia gra planszowa z  kostką do  rzucania w rozmiarze XXL i uczniami w roli pionków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także „Klinika Doktora Misia", gdzie można było poznać zasady pierwszej pomocy. Pierwszoklasiści mogli wykazać się również kreatywnością na specjalnie przygotowanych tablicach. Malowali na nich znaki drogowe oraz układali z magnetycznych puzzli projekty znaków ostrzegawczych i informacyjnych.

Na wszystkich uczestników imprezy czekały nagrody - tornistry wyposażone w elementy odblaskowe, sfinansowane z budżetu miasta Dębica oraz  lokalnych firm: Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. oraz Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Nasi uczniowie doskonale się bawili, a miłe wspomnienia i nauka z pewnością pozostaną z nimi na zawsze.

Dziękujemy bardzo Organizatorom za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu i piękne prezenty.