Akcja "Szkoła pamięta 2023"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta 2023". Jest to przedsięwzięcie pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspomina się zarówno  bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią miasta, regionu, społeczności.

W ramach akcji #Szkoła pamięta 2023 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Dębicy wezmą udział w następujących przedsięwzięciach:

- "Im winniśmy pamięć..." - wyjścia na Cmentarz Wojskowy i Cmentarz Żydowski w Dębicy

- " Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie....." -  wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do polskiej tradycji świąt zadusznych w ramach warsztatów plastycznych

- Pamiętamy o pionierach dębickiej edukacji - zwiedzanie wystawy "Sławni dębiccy ludzie nauki i kultury" w Szkolnym Muzeum I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.