XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Od 30 maja do 7 czerwca będzie trwał XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, tym razem pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, którego organizatorem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim  akcji czytelniczej są zwierzęta zarówno te duże, jak i te małe, domowe i żyjące dziko. Celem akcji jest promocja wartościowej literatury, rozwijanie świadomości ekologicznej i empatii wobec zwierząt. Organizator akcji zaprasza do odwiedzania od soboty 30 maja strony internetowej calapolskaczytadzieciom
Czekać będą tam na Was różne atrakcje, spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy przybliżą Wam sekrety zwierząt oraz zaprezentują swoją twórczość. Na każdy dzień Tygodnia Czytania zaplanowano spotkanie z innym gatunkiem zwierząt.  I tak, będzie to dzień: żubra, niedźwiedzia, wilka, kota, konia, ptaków, owadów oraz psa. Z pewnością  poszerzycie wiedzę na temat zwierząt, a przede wszystkim ich roli w naszym życiu.

Nauczyciel biblioteki szkolnej