Praca uczniów klas I-III w ramach kształcenia na odległość

Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku po zupełnie innym niż dotychczas roku szkolnym. Od dnia 25.03.2020 r. uczniowie klas I-III zdobywali wiedzę i umiejętności w nietradycyjny sposób. Przy dużym zaangażowaniu dzieci i ich rodziców kształcenie na odległość zaowocowało wieloma ciekawymi projektami edukacyjnymi.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wspierani przez swoich opiekunów z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ciekawe prace plastyczne, przeprowadzali różne doświadczenia, czego przykładem może być samodzielna ,,produkcja” papieru czerpanego. Poznawali także  otaczający ich świat roślin. Z tego powodu  spacerowali po łąkach, zbierali rośliny zielne, zakładali zielniki oraz sadzili rośliny ozdobne w doniczkach i na ogrodowych rabatach. Dużą radość sprawił uczniom  założony przez nich ogród w szkle. Nieco starsi uczniowie wykonali własnoręcznie latawce, próbowali swoich sił w programie Paint, wykonywali prace plastyczne związane z galerią sztuki oraz redagowali  pisemne formy wypowiedzi takie, jak: opis mamy, opowiadanie "Moja podróż balonem".
W czasie kształcenia na odleglość  razem z najbliższymi obchodzili Święta Wielkanocne, Dzień Ziemi, 1 Maja, 3 Maja i Dzień Matki. Nie zabrakło też czasu na zadbanie o kondycję fizyczną i na marzenia, które .... być może spełnią wróżki, wykonane z płatków wiosennych kwiatów?! Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane w poniższej galerii.