Trzecioklasiści zrealizowali III moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" w ramach kształcenia na odległość

Uczniowie klasy III a zrealizowali III moduł projektu ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”, nad którym pracowali zdalnie od 01.03.2020 r. do 30.05.2020 r.

Obserwując pracę uczniów, należy stwierdzić, że bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli oni do zadań, tym bardziej, że cały czas doskonalili umiejętności czytania i recytacji pod bacznym okiem swoich rodziców. W ostatnim module poznali książkę pt. „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke oraz życiorys autora. Dzieci czytały zaprezentowane w  utworze zagadki i próbowały znaleźć ich rozwiązanie. Wykonały plakat o autorze i jego twórczości, sylwetę głównego bohatera. Zadaniem uczniów było wyszukać w domowych szafach odpowiednie materiały  i zaprojektować strój detektywa. To zadanie cieszyło się wielkim powodzeniem. Zachwycać może obowiązkowość oraz kreatywność uczniów i ich rodziców, którzy, spędzając czas z dziećmi, włączyli się do wykonania zadań. Wsparcie i zaangażowanie Rodziców było bezcenne, ponieważ w obecnej sytuacji trudno  byłoby wykonać wszystkie zadania przewidziane w ramach projektu.