CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

16 października 2020 r. uczniowie z klasy 2a, korzystając z wolnego czasu na świetlicy szkolnej, wzięli udział w głośnym czytaniu lektury „Cukierku, ty łobuzie” autorstwa Waldemara Cichonia z pięknymi ilustracjami Dariusza Wanata.

Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem, walczy ze swetrami udającymi potwory, pomaga w odrabianiu zadań domowych (oraz przystrajaniu choinki na Święta) i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią. Słodkie imię jest mylące: niezwykły czworonóg zajmuje się głównie jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność i – oczywiście niechcący – nieustannie przysparza kłopotów mieszkającej z nim rodzinie. Bestsellerowa, rozpoczynająca serię, książka „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej (klasy I-III). Książki o Cukierku, dzięki świetnemu humorowi, doskonałemu – prostemu i zrozumiałemu, a równocześnie bardzo bogatemu – językowi oraz tradycyjnym wartościom, jakie przekazują, są doskonałą propozycją dla najmłodszych, rozpoczynających swoją przygodę z literaturą, Czytelników.” (tekst z okładki książki)

Uczniowie, zachęceni wspólnym czytaniem książki, z chęcią wypożyczyli wszystkie egzemplarze ze szkolnej biblioteki, aby poznać kolejne przygody niesfornego kociaka. Uśmiech

W księgarniach ukazały się już kolejne tomy opowieści o tytułowym Cukierku. A oto tytuły całej dotychczasowej serii:

„Cukierku, ty łobuzie!”

„Nie martw się, Cukierku!”

„Popraw się, Cukierku!”

„Jak się masz, Cukierku?”

„Gdzie jesteś, Cukierku?”

"Dziękuję Ci, Cukierku"