Konkurs literacki „Co drzewo widziało?” rozstrzygnięty

Dwie uczennice z klasy 7a odniosły sukces w konkursie literackim o tematyce ekologicznej. Wśród laureatów gminnych znalazła się Julia Wolak oraz dodatkowo wyróżniono Natalię Wlezień. Ich prace reprezentowały Gminę Miasto Dębica.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Zadaniem uczniów było wyobrazić sobie historię, którą mogło by opowiedzieć im drzewo rosnące w parku miejskim, przed szkołą czy w ogrodzie przy domu oraz stworzyć opowiadanie, kończące się morałem proekologicznym. Narratorem opowiadania miało być drzewo.

Celem Konkursu, jak podają organizatorzy, było zwrócenie uwagi młodzieży na rolę jaką pełnią drzewa – podniesienie świadomości oraz kształtowanie postaw ekologicznych, wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego. Udział w Konkursie miał się przyczynić do popularyzacji i promocji walorów przyrodniczych, rozwoju zainteresowań przyrodniczych, wzmocnieniu zamiłowania i szacunku do otaczającej przyrody wśród młodzieży poprzez wykorzystanie ich umiejętności literackich.

/źródło: wisloka.pl/

Gratulujemy sukcesu!!!