Mali humaniści o wielkich umiejętnościach

W klasie 1b zorganizowane zostały dwa konkursy mające na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień humanistycznych uczniów.

„Konkurs pięknego czytania” miał za zadanie nie tylko wyłonienie mistrzów pięknego czytania, ale także promocję czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą oraz uwrażliwienie na piękno słowa. W zmaganiach z czytaniem tekstu Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Jury konkursu przyznało jednogłośnie pierwsze miejsce Kubie, drugie - Miłoszowi oraz trzecie miejsce przypadło Antosiowi.

Drugi konkurs „Mistrzowie pióra” wyłonił trzech laureatów klasowych: Emilkę, Wiktorię i Antosia. Są to uczniowie, którzy wykazali się dużą dbałością o estetykę i poprawność graficzną pisma podczas wykonywania prac domowych i zajęć edukacyjnych.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!