Światowy Dzień Kota w pierwszych klasach

To święto  podkreśla znaczenie zwierząt w naszym życiu i powstało z troski o często trudny koci los.

W tym dniu dużo rozmawialiśmy o naszych domowych ulubieńcach, a dzieci chętnie opowiadały o przygodach swoich pupili. Przypomnieliśmy sobie kocich bohaterów z książek i filmów. Podczas żywej dyskusji o kotach zwróciliśmy uwagę, iż sylwetki tych niezwykle sympatycznych zwierzaków towarzyszą nam na co dzień. Prawie bez zastanowienia padały przykłady, gdzie można spotkać ich wizerunek. Spontanicznie została nawet odśpiewana piosenka „Wlazł kotek na płotek”. A podczas zajęć bibliotecznych uczniowie wysłuchali pięknych wierszy i opowieści o kotkach, obejrzeli książki związane z kocią tematyką, które potem chętnie wypożyczyli do domu. Pierwszoklasiści, podczas lekcji z edukacji plastycznej oraz zajęć świetlicowych, wykonali prace o kociej tematyce, które będą piękną dekoracją klas oraz naszej świetlicy.

Mamy nadzieję, że ten dzień nie tylko rozbudzi w uczniach zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczuli ich na los bezdomnych zwierząt i zachęci do niesienia im pomocy. A poniżej możecie zobaczyć, jak uczciliśmy Dzień Kota w naszej prezentacji.