Pożegnanie zimy z ZACZAROWANĄ ZAGRODĄ

Uczniowie klasy 1a i 2b ,,wybrali się" w daleką podróż na krańce Ziemi. Zawędrowali w najzimniejsze miejsca świata - lodowe przestrzenie Arktyki i Antarktydy, biegun północny i południowy. Przewodnikiem była książka Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. ,,Zaczarowana zagroda" oraz filmy przyrodnicze.

Uczniowie zapoznali się z panującymi tam warunkami klimatycznymi, gatunkami zwierząt i ich trybem życia. Poznali pracę polarników na stacji badawczej. Podsumowaniem zajęć była dyskusja - Co zagraża Antarktydzie? - oraz wspaniale wykonane przez klasę 2b piękne i okazałe makiety zimnych lądów, a także sympatyczne pingwinki zaprojektowane przez klasę 1a.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy uczniów w poniższej prezentacji gennial.ly.