PATRIOTYCZNA MAJÓWKA

Drodzy Uczniowie, pierwszy weekend majowy to czas uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości:

1 maja - Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

3 maja -  Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Należy pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa - dlatego pamiętajmy o wywieszeniu flagi w majowe święta.

W ramach poczucia wspólnoty Polaków i patriotyzmu narodowego, a przede wszystkim w celu przypomnienia i poszerzenia wiedzy proponujemy zapoznać się z przygotowaną prezentacją Genial.ly. A swoje wiadomości będziecie mogli zweryfikować w różnorodnych quizach i zagadkach. Oprócz wiedzy historycznej czekają tam na Was również inne niespodzianki – obejrzyjcie i sprawdźcie jakie.

Życzymy udanego wypoczynku i radosnego świętowania.