DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XVIII edycję ogólnopolskiego programu Tygodnia Bibliotek - „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Hasło to przedstawia bibliotekę, jako miejsce, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a wybór, czy skorzystasz z tego zaproszenia, pozostawia Tobie.

Niesieni falą powrotu do szkoły i do tzw. zwyczajności, zwracamy coraz częściej uwagę na instytucje kultury, w tym i biblioteki. W dobie multimediów nie tylko „nie wychodzą one z mody”, ale są wręcz trendy. Biblioteka – niby zwyczajne miejsce, gdzie przechowywane, udostępniane i wypożyczane są książki. Ale czy na pewno? Od chwili, gdy powstały pierwsze księgi, architekci rywalizują w projektowaniu budynków, które są godne największych arcydzieł literatury.

Zapraszamy do obejrzenia i poznania jednych z najpiękniejszych bibliotek świata oraz pięknych słów znanych postaci, które mówią o roli bibliotek w historii i życiu człowieka. Miłego oglądania!