NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do instytucji, które otrzymają dotację z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”– Priorytet 3. Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez placówki, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek i wyposażenia.

Priorytetem projektu jest między innymi wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez „zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych, w tym książek opublikowanych drukiem lub na innym nośniku (…), które są dostępne na rynku księgarskim, niezależnie od tego, czy jest to pierwsze wydanie czy wznowienie książki”.

Dzięki temu programowi możliwe będzie doposażenie biblioteki szkolnej w nowości wydawnicze, brakujące pozycje lekturowe oraz poprawę jakości jej pracy. W trakcie realizacji NPRCz przeprowadzone zostaną liczne akcje promujące czytelnictwo, konkursy oraz we współpracy z nauczycielami każda klasa weźmie udział w projekcie czytelniczym.