Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada świętujemy, tradycyjnie w naszej szkole, Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia w 1902 r. powstała maskotka Teddy Bear, zaś w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Z tej okazji zorganizowana została impreza czytelnicza dla najmłodszych uczniów. W tym dniu pierwszoklasiści zabrali do szkoły swojego puchatego przyjaciela, aby wspólnie z nim uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych. Podczas spotkania oglądaliśmy misiowe książeczki z biblioteki i przypominaliśmy sobie książkowych bohaterów. Wszyscy pamiętali przygody Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Coralgola czy Misia Paddingtona. Oczywiście rozmawialiśmy nie tylko o bajkowych misiach, ale także o tych prawdziwych. Oprócz informacji o niedźwiedziach brunatnych uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o innych misiach – niedźwiedziu polarnym, pandzie wielkiej czy tego, że koala nie jest misiem. Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłą aktywnością podczas zajęć, odpowiadali na pytania związane z misiową tematyką. Na koniec spotkania były pamiątkowe zdjęcia z książkami, misiami i w „misiowej fotobudce”.

Imprezie towarzyszyła wystawa „Misiowe książeczki z bibliotecznej półeczki”, którą z zainteresowaniem oglądali także starsi uczniowie. Najmłodsi czytelnicy przekonali się, że z książką można spędzić miło i wesoło czas.

Impreza zorganizowana została w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.