SZKOLNE MIKOŁAJKI

Mikołajki są co roku doskonałą okazją do oderwania się od codzienności szkolnej. To szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak i duże.

Mikołajki zorganizował Samorząd Uczniowski i od samego rana uczniowie przygotowywali się, by powitać niecodziennego gościa. Kiedy wreszcie się zjawił, zajrzał do każdej klasy, obdarowując uczniów cukierkami i świątecznymi życzeniami. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w św. Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. W tym wyjątkowym dniu dominował w naszej szkole kolor czerwony oraz panowała iście świąteczna atmosfera.

Każda klasa znalazła sposób, aby w tym dniu doskonale się bawić i świętować imieniny Mikołaja. Niektórzy uczniowie przystąpili do dekorowania swoich sal lekcyjnych czy ubierania choinek, a niektóre klasy postanowiły ten dzień spędzić w kinie. Szkolnym mikołajkom towarzyszył kiermasz świątecznych ozdób przygotowany również przez Samorząd Uczniowski.