NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - PROJEKT KLASY 4A

W dniu 6 grudnia klasa 4a przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole i wzięła udział w projekcie „Mikołajkowy Maraton  Czytelniczy”.

Uczniowie do tego przedsięwzięcia przygotowali się w sposób szczególny, gdyż w tym dniu obowiązywał oczywiście mikołajkowy wygląd. Każdy obowiązkowo Uśmiech przywdział czerwoną czapeczkę, ewentualnie poroże renifera i odnalazł w szafie czerwone ubranie, a w klasie pojawiły się na ścianach świąteczne ozdoby i bajkowe zwierzątka. W tym dniu uczniowie czytali świąteczną opowieść, której głównym bohaterem był oczywiście św. Mikołaj. Dodatkowo mieli okazję przejrzeć różnorodne książki z biblioteki, nawiązujące do tematyki świątecznej. Poznali także prawdziwą historię św. Mikołaja oraz rozpoczęli dyskusję na temat akcji charytatywnych i niesienia pomocy potrzebującym.

Realizacja projektu okazała się wspaniałym sposobem na integrację klasy poprzez podejmowanie wspólnych działań. Sam maraton był okazją na miłe spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, przybliżenie uczestnikom spotkania ciekawej literatury, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz ćwiczenie techniki czytania.