ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 21 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla pierwszoklasistów, ale również dla ich rodziców.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był ich pierwszy szkolny egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Czudecki. Po zakończonej ceremonii na dzieci czekał słodki poczęstunek i wspólna zabawa przy muzyce.

Naszych dzielnych pierwszaków i ich wychowawców, w przygotowaniu imprezy, wspierali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Drodzy Pierwszoklasiści, już od pierwszego września tworzycie wraz z nami wielką, szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Waszymi przewodnikami po ogromnej krainie wiedzy będą nauczyciele i rodzice, jak również wasi starsi koledzy. Wszyscy chętnie podamy wam pomocną dłoń. Będziemy spotykać się w szkole podczas pracy i zabawy. Korzystajcie śmiało z naszych dobrych rad i pomocy. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole przyniesie Wam wiele radości. Życzymy Wam sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego, szkolnego świadectwa.

Nasze wspomnienia z tego doniosłego wydarzenia zapisaliśmy w prezentacji Genial.ly,  do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.