KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Czytanie to jedna z najtrudniejszych sztuk,
inaczej nie byłoby stale tylu omyłek.
/Adolf Rudnicki/

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przystąpili do rywalizacji w „Konkursie pięknego czytania” w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Poziom techniki czytania stał na bardzo wysokim poziomie i trudno było wyłonić najlepszych uczestników. Słuchając i oceniając występy uczniów, brano pod uwagę: bezbłędność czytania, płynność, wyrazistość oraz interpretację czytanego tekstu.

Laureatami konkursu zostali:

Igor Nykiel z klasy 2a
Aleksander Blicharz z klasy 2b
Jagoda Krzywonos z klasy 3a
Natalia Pietrzycka z klasy 3b

Dzieci otrzymały do przeczytania fragmenty z książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak, „Piaskowy wilk” Asy Lind, „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” Grzegorza Kasdepke oraz „O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie” w opracowaniu Barbary Tylickiej.

Wszystkim  uczniom  bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację tekstów.