JASEŁKA NA WESOŁO

Wszyscy lubimy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i związane z nimi piękne tradycje i zwyczaje, a jednym z nich jest odgrywanie jasełek. W tym roku humorystyczny montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa 2a ze wsparciem wokalnym uczniów z klas 1b i 2b.

Przedstawienie to zawsze wielkie wydarzenie i wyzwanie dla dzieci. Uczniowie na chwilę zamienili się w profesjonalnych aktorów i wcielili się w postacie Maryi i Józefa, Heroda, pasterzy, aniołów, diabła oraz Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezuskowi. Nasi mali aktorzy wypadli wspaniale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mistrzowską grę pokazali diabeł i Herod w swoich komicznych dylematach. Aktorskie i wokalne umiejętności drugoklasiści zaprezentowali również przed rodzicami, którzy dołożyli wielu starań w przygotowanie inscenizacji i którym za to serdecznie dziękujemy.