Wycieczka do Fabryki Czekolady

Ucziowie z klas 2b, 3a oraz 3b, we wtorek 15 marca 2022r., wyjechali na wycieczkę do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.

Na miejscu wszyscy wzięli udział w „Warsztatach Czekoladowych”, na których poznali krótką historię czekolady, maszyny i urządzenia do jej produkcji, a także zobaczyli 3 metrowe drzewo kakaowca. Pani prowadząca zajęcia przybliżyła dzieciom proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, wskazała największe plantacje kakao, przy okazji prezentując ziarna kakao z różnych zakątków świata. Uczestnicy warsztatów odgadywali nuty smakowe występujące w czekoladzie, degustowali czekoladki oraz zobaczyli na żywo produkcję ulubionego smakołyku. Najwięcej emocji wywołało samodzielne wylewanie i zdobienie lizaków oraz tabliczek czekoladowych, które można było zabrać ze sobą. Podsumowaniem warsztatów był film: „Pochodzenie kakao. Historia kakao i czekolady“.

Czas wolny w Pijalni Czekolady wypełniły zakupy słodkich upominków, słodkie przekąski, podziwianie czekoladowej fontanny oraz zdjęcia w fotobudce.

Poniżej przedstawiamy naszą fotorelację z wycieczki.