POWITANIE WIOSNY

Klasy edukacji wczesnoszkolnej postanowiły w szczególny sposób przywitać pierwszy dzień wiosny. Na dzień 21 marca przygotowały one ekologiczny pokaz mody. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowane zostały stroje z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Na wybiegu pojawiły się modelki w sukniach z worków foliowych, reklamówek, starych gazet oraz modele w strojach z kartonu. Mogliśmy podziwiać piękną biżuterię,  ozdoby z plastikowych nakrętek, czy nakrycia głowy z torebek papierowych. Wśród użytych materiałów można było dostrzec również bibułę, papierki po cukierkach, papierowe serwetki, folię aluminiową, wytłaczanki po jajkach. Duże brawa zebrała także wyjątkowa ekokreacja naszej pani Ewy.

Wszyscy byli pod wrażeniem pomysłowości uczniów. Szkolna impreza była doskonałą zabawą, ale przede wszystkim miała za zadanie uwrażliwić dzieci na jedną z głównych zasad ochrony środowiska jaką jest kompleksowe zagospodarowanie odpadów i segregacja niepotrzebnych rzeczy.