SKARPETKOWE WYZWANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Światowy Dzień Zespołu Downa jest obchodzony corocznie 21 marca. Wybór tej daty, nie jest przypadkowy, gdyż wiąże się ona z trisomią 21 chromosomu. Tegoroczna kampania święta odbywa się pod hasłem: „Co oznacza inkluzja?”

Jest to dzień skarpetek nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki nie do pary manifestujemy wyraz tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla osób z tą wadą genetyczną, poszanowania ich praw oraz zwiększenia wysiłków na rzecz wspierania ich samodzielności. To także dzień promowania zachowań i postaw pomagających im lepiej funkcjonować, cieszyć się życiem i z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wszystkim, którzy dzisiaj świętują, życzymy, aby zawsze byli otoczeni miłością i życzliwością każdego dnia.