Spektakl "Czarodziejski ołówek"

1 kwietnia 2022 r. w DK Mors uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN-ART.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy chłopca o imieniu Michaś, który uwielbiał rysować. Z pomocą czarodziejskiego ołówka otrzymanego od staruszka, wszystko, co narysował, natychmiast ożywało. Michaś wraz ze swoją przyjaciółką Olą przeżywał różne przygody, poznawał nowych ludzi i chętnie wszystkim pomagał. Aktorzy wrocławskiego teatru „In Art” w swojej sztuce zachęcali młodych widzów do tego, żeby byli wobec siebie zawsze mili, tolerancyjni  i wzajemnie sobie pomagali. Śledząc kolejne przygody bohaterów, dzieci przekonują się, jaką moc sprawczą ma dobro i prawdziwa przyjaźń! Dzięki tej opowieści uczniowie dowiedzieli się, że w życiu pomaga wiara w siebie, a kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. Całość przedstawienia dopełniały ciekawe efekty specjalne, kolorowe i bajkowe kostiumy oraz wpadające w ucho piosenki. Z pewnością mogło się podobać, czego wyrazem były gromkie oklaski dla artystów!