Warsztaty plastyczne z RALFIKIEM

W dniu 6 kwietnia 2022 r. uczniowie  klas 1-3 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych wielkanocnych warsztatach plastycznych, które zorganizowane zostały przez Pracownię Artystyczną „Ralfik” ze Skarżyska Kamiennej.

W ciepłej, przedświątecznej atmosferze uczestnicy przygotowali  pisanki wielkanocne podczas warsztatów.  Uczniowie klas trzecich na szklanych jajkach stworzyli piękne kompozycje malarskie okraszane brokatem.  Młodsi , z klas  pierwszych i drugich, zdobili   styropianowe jajka metodą decoupage. Jest to technika zdobienia przedmiotów przy pomocy serwetek bądź papieru. Naklejając, na uprzednio posmarowane farbą i  klejem jajka, wycięte z serwetek elementy, stworzyli istne dzieła sztuki, idealne by ozdobić świąteczny stół czy koszyk wielkanocny. Własnoręcznie  ozdobioną pisankę, zapakowaną  w pudełko,  dzieci zabrały ze sobą do domu.