MŁODE REKINY BIZNESU

W dniu 1 kwietnia grupa uczniów z klasy 8a uczestniczyła w szkoleniu przygotowującym do III edycji powiatowego konkursu MŁODE REKINY BIZNESU. Konkurs przeprowadzany jest w formie gry symulacyjnej, w której to czteroosobowy zespół tworzy firmę, zarządza nią,  prowadzi księgowość, wytwarza produkty i je sprzedaje. Firma podczas gry musi się zmierzyć ze zmiennymi czynnikami rynku, podaży i popytu.

Głównym celem konkursu, organizowanego przez w Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży szkół podstawowych oraz zapoznanie ze specyfiką zawodu technik ekonomista i technik handlowiec.

Po przeprowadzonych warsztatach, uczniowie przystąpili 8 kwietnia do ostatniego etapu konkursu, w którym utworzyli nazwę firmy, jej logo, plakat reklamowy oraz przedstawili firmę i jej kadrę. Zadaniem uczestników była produkcja i sprzedaż papierowych królików, prowadzenie pełnej księgowości, współpraca z bankiem (np. poprzez lokowanie swoich oszczędności), firmą leasingową, hurtownią czy skupem. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy, planowaniem strategicznym i kreatywnością w działaniu. Poziom drużyn był wysoki i bardzo wyrównany, a o zwycięstwie decydowały szczegóły i niewielkie różnice w wyniku finansowym firmy.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna „Los Cuatro Conejos” w składzie: Natalia Wlezień, Izabela Sak, Julia Pietrzyk , Michał Czarnecki.