Warsztaty w Pietro Party

Piątek 20 maja 2022 r. był niezwykle udanym dniem dla naszych uczniów z klas 1a, 1b i 2a. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się pociągiem z Dębicy do Czarnej Tarnowskiej – co było nie lada wydarzeniem. Dla większości, była to pierwsza podróż pociągiem, co zapewniło im ogrom atrakcji i pozytywnych przeżyć.

Udaliśmy się  na warsztaty kulinarne do pizzerii  Pietro Party w Czarnej Tarnowskiej. Po przyjeździe przywitał nas właściciel,  a zarazem mistrz pizzy - pan Piotr, który przygotował dla dzieci wiele atrakcji.

Pobyt w tym ciekawym miejscu rozpoczął się od szaleństw na obszernym placu zabaw. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na różnego rodzaju rowerach. Niektórzy rywalizowali w mini hokeju, bilardzie i piłkarzykach. Później dzieci karmiły kucyka „Jaśka” i alpakę „Kuku” marchewkami. Kolejnym punktem programu była dyskoteka, zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami przy skocznej, tanecznej muzyce oraz słodki poczęstunek. Następnie rozpoczęła się najistotniejsza część wycieczki, czyli warsztaty kulinarne. Warsztaty robienia pizzy pod fachowym okiem mistrza sprawiły wiele radości, a przy tym zdobyliśmy nowe doświadczenia kulinarne w zakresie produkcji pizzy i tajników jej przyrządzania. Każdy uczestnik przygotowywał i ugniatał ciasto na pizzę, dobierał ulubione  dodatki, a następnie wkładał  ją do pieca.

Wszystkie dzieci otrzymały Dyplom Młodego Mistrza Pizzy. Dziękujemy panu Piotrowi i pracownikom pizzerii Pietro Party  za wspaniałą organizację wspólnej zabawy, uśmiech i cierpliwość! Dzięki Wam wszyscy wrócili do domu w świetnych humorach!