"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Moduł II „Naukowy zawrót głowy” - projekt klasy 2B

Po zakończeniu pierwszego etapu projektu czytelniczego, wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji kolejnych zadań z II modułu z lekturą „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” autorstwa Agnieszki Frączek.

Na podstawie zdobytych informacji drugoklasiści uzupełnili  strony w lekturnikach i przystąpili do zabawy w ilustratora, co wiązało się z zaprojektowaniem oraz wykonaniem ilustracji do dalszego ciągu lektury. Następnym zadaniem było przygotowanie „Lektury w pudełku”, czyli zgromadzenie w pudełkach różnych przedmiotów, które kojarzyły się z przeczytaną książką. Uczniowie swoje prace zaprezentowali na specjalnie zorganizowanym klasowym spotkaniu czytelniczym. Dzieci również odwiedziły interaktywne „Miasto zawodów” i zapoznały się w szczególności z pracą pisarza i ilustratora. Dodatkowo  cała klasa uczestniczyła w zabawie:  „Kto to powiedział?- zagadki o różnych zawodach”.